İş Takip Yazılımı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

14-09-2021
Blog İş Takip Yazılımı Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken...

#Teknolojinin nasıl geliştiği gözler önünde. Hal böyle olunca da iş hayatında da rekabet hızla artmaktadır. Artışın ve gelişimin bu kadar hızlı olduğu bir çağda müşterinizin de istekleri buna bağlı olarak farklılaşmaktadır. İşletmenizin ayakta sağlam kalması için, hızlı ve esnek olması gereklidir. Bu yüzden de #iş #takip #yazılımlarını kullanmaları, gelişen teknoloji için en gerekli ihtiyaçlardan biri haline gelmiştir. Bu aşamada doğru yazılım tercihi yapmak başarılı olmak için büyük önem taşımaktadır. İş takip yazılımlarında dikkat etmeniz gereken konuları beraber inceleyelim.

#Fonksiyonellik

Günümüzde iş takip yazılımı olarak seçebileceğiniz o kadar çok yazılım var ki. Ama bu yazılımların verdiği hizmetler işletmenize ne kadar fayda sağlıyor? İlk olarak buna cevap aramalısınız. Eğer bütün ihtiyaçlarınızı kapsayan bir #yazılım istiyorsanız birkaç yazılımı birbiriyle entegre etmeniz gerekmektedir. Bu da aslında zor ve oldukça da masraflı bir yöntemdir. Onun yerine, satın almak istediğiniz yazılımı iyi analiz edin. Yazılımın sunduğu fonksiyonları bir yere not edin. Daha sonra kendi işletmeniz için ne kadarını kapsadığına bakın.

#Ölçeklenebilirlik

En büyük hatalardan biri, yazılım seçerken o yazılımın ölçeklenebilir olup olmadığını analiz etmemektir. Şu an işletmeniz için harika bir yazılım buldunuz ve tüm ihtiyaçlarınız uygun. Peki ilerisi için uygun mu? Teknolojinin gelişmesiyle birlikte işletmelerin ve #müşterilerin ihtiyaçları değişecektir. Bu yazılım size birkaç yıl sonrası için ne kadar adapte olacak? İşletmeniz büyüdüğünde yazılım buna entegre olabilecek ; her ihtiyacınızı karşılamaya devam edecek mi? Belki de bu soruları hiç düşünmemiştiniz. Eğer seçtiğiniz yazılım buna uygun değilse ölçeklenebilir bir yazılım arayışına hemen başlamanız gereklidir. Çünkü ölçeklenebilir yazılım uzun vadede işletmeniz için bir çok problemle karşılaşmanıza engel olur.

#Esneklik

Bir yazılımda arayacağınız diğer bir özellik ise gereksiz operasyon yükünüzü yok ediyor ve süreçleri hızlandırabiliyor olmasıdır. Bir çok yazılım sizin iş süreçlerinize ya da ihtiyaçlarınıza entegre edilemez. Yazılımın #entegrasyon seçeneklerine göz atmalısınız. Çünkü entegrasyon seçeneği olan bir yazılım hem işleri kolaylaştıracaktır, hem de başka firmalara entegrasyon işlemi için ek bir ödeme yapmanıza gerek kalmayacaktır.

#Özelleştirilebilir Olması

İşletmenizin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak bir yazılım bulmanız maalesef mümkün değildir. Bu yüzden özelleştirme imkanına sahip olduğunuz bir yazılımı bulmak; #ekibinizin yaşayacağı sorunları minimuma indirmek için oldukça önemli bir özellik olacaktır.

#Satış Sonrası Destek

Alacağınız yazılım harika bir yazılım. Ancak her yazılıma hakim değiliz ve ona uyum sağlamamız zaman alıyor olabilir. Yazılım tercihinizde gözden geçirmeniz gereken en önemli özelliklerinden biri de satış sonrası verilen #desteğin kalitesidir.

#Workroute yukarıdaki tüm kriterlere olan uygunluğu, teknolojik gelişmelere göre sürekli yenilenebilir olması ve #bulut teknolojisiyle işlerinizi daha iyi #yönetmenizi sağlar! 

Hemen kaydolun! 14 gün ücretsiz deneyerek ne demek istediğimizi sizde görün!